Wejście do e-zasobów spoza sieci PO

Wejście do e-zasobów spoza sieci PO. 2019-06-18 08:23.

W przypadku systemu Windows, aby uzyskać dostęp do czasopism Biblioteki Głównej Politechniki Opolskiej z sieci poza uczelnianej np.: z domu należy pobrać plik umożliwiający połączenie z serwerem VPN.

Ustawienia dla pozostałych systemów (Android, Linux, MacOS):

• Adres serwera VPN: vpn.po.opole.pl
  • Typ sieci VPN: Protokół PPTP
  • Login/hasło:
    • Pracownik: login: imienny adres e-mail pracownika w domenie "po.edu.pl" np. j.kowalski@po.edu.pl,
                          hasło: to samo co do portalu ePracownik.
    • Doktorant:  login: imienny adres e-mail doktoranta w domenie "doktorant.po.edu.pl" np. jan.kowalski@doktorant.po.edu.pl,
                          hasło: to samo co do portalu eStudent.
    • UWAGA dla doktorantów: aby uzyskać dostęp do serwera VPN należy mieć aktywną usługę eduroam.
      Dostęp do sieci eduroam studenci studiów doktoranckich mogą uruchomić poprzez portal eStudent (wymagana jest wcześniejsza rejestracja) dostępny pod adresem estudent.po.opole.pl.

W przypadku braku obsługi protokołu PPTP w systemie operacyjnym należy użyć protokołu L2TP/IPSec, ustawienia poniżej:

• Adres serwera VPN: vpn.po.opole.pl
  • Typ sieci VPN: Protokół L2TP/IPSec
  • Klucz wspólny IPSec (preshared key): zasoby_bg
  • Login/hasło:
                          hasło: to samo co do portalu ePracownik.
                          hasło: to samo co do portalu eStudent.