Lista A-Z - Wyszukiwarka Tytułów Czasopism

Szukaj w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej


Literatura do przedmiotu

A- A A+


Podąż śladami techniki

Podąż śladami techniki. 2019-04-04 11:53.

IMG 0019Co jest duszą samochodu? Co stanowi o jego wyjątkowości? Jakie zaskakujące rozwiązania konstruktorzy wymyślali udoskonalając swoje dzieła? Są to jedne z wielu pytań, które jednego z naszych zasłużonych pracowników pchnęły w ramiona pasji, jaką jest motoryzacja. Mowa oczywiście o drze inż. Wacławie Hepnerze, który przy współpracy z Biblioteką Politechniki Opolskiej przygotował wystawę „Śladami techniki”.

Otwarcie wystawy odbyło się w ubiegły wtorek. Dr inż. Hepner nie pozwolił gościom się nudzić w fascynujący sposób opowiadając o swojej kolekcji, okraszając wszystko pokazami działania silnika Stirlinga, filmikami o motoryzacji czy możliwością przejażdżki na rowerze z automatyczną przerzutką.

Ekspozycja „Śladami techniki” zawiera wiele eksponatów z kolekcji dra inż. Hepnera nie tylko z dziedziny typowo samochodowej, ale także lotniczej, transportu wodnego czy szynowego. Wśród silników, modeli przeróżnych pojazdów i innych rekwizytów zmieścił się pokaźny zbiór tematycznej literatury oraz plansze z przekrojami samochodów czy historią transportu. Wystawa przewidziana na trzy miesiące z pewnością się nie opatrzy, ponieważ co miesiąc będzie miała swoją nową odsłonę.

Wszystkich chętnych do odbycia podróży śladami motoryzacji zapraszamy do części wystawowej holu na I piętrze obok biblioteki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej, ul. Mikołajczyka 5.