W IBUKU wstrząsająco

W IBUKU wstrząsająco. 2018-11-20 13:43.

wstrzasy 250pxPrzypominamy o możliwości korzystania z wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (lista wybranych pozycji tutaj). Serwis IBUK Libra umożliwia dostęp do polsko i anglojęzycznych pełnotekstowych elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.
Warto również pamiętać o akcji PREZENT OD IBUK LIBRA - książkowej nowości dostępnej do czytania przez 30 dni. W listopadzie IBUK proponuje książkę Wstrząsy. Głupota i wiedza w XXI wieku - autorstwa Bernarda Stieglera. Jest to pierwsza przetłumaczona na język polski książka francuskiego filozofa, która jest doniosłą próbą filozoficznej krytyki ekonomii politycznej w warunkach świata zaawansowanych technologii i w obliczu panowania bezmyślności na skalę planetarną. To swoista „mapa drogowa”, która precyzyjnie kreśli scenariusz pokojowej walki z głupotą prowadzonej za pomocą narzędzi cyfrowych oraz przy wykorzystaniu na nowo odczytanej francuskiej i niemieckiej filozofii.

Każdy użytkownik korzystający z komputerów w sieci uczelnianej po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/ powinien otrzymać dostęp do książek w IBUKU.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK (podajemy adres e-mail i hasło). Po założeniu konta myIBUK czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Do pracy z kontem myIbuk wymagane są przeglądarki: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox.

Dla użytkowników, którzy chcą korzystać z oferty z komputerów domowych/urządzeń mobilnych istnieje możliwość otrzymania w Oddziale Informacji Naukowej i Promocji, czytelni, wypożyczalni oraz w bibliotekach wydziałowych kodów do zdalnego dostępu.

Instrukcja wprowadzania kodu

Baza współfinansowana jest ze środków Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych.

Ewentualne uwagi prosimy kierować na adres a.jandziak@po.opole.pl