Lista A-Z - Wyszukiwarka Tytułów Czasopism

Szukaj w Dolnośląskiej Bibliotece Cyfrowej


Literatura do przedmiotu

A- A A+


Spotkanie z Piotrem Roguskim w BWEiZ

Spotkanie z Piotrem Roguskim w BWEiZ. 2018-05-17 10:52.

Nie poszla za Niemca Piotr Roguski 696x520Wydział Ekonomii i Zarządzania, Biblioteka Główna oraz Studenckie Koło Naukowe – Pracownia Badań nad Kulturą zorganizowały spotkanie z prof. Piotrem Roguskim połączone z prezentację książki (Nie) poszła za Niemca, które odbyło się 15 maja 2018 r. w Bibliotece Wydziału Ekonomii i Zarządzania.

(Nie) poszła za Niemca to opowieść historyczno-literacka o miłości, małżeństwach i trudnych relacjach polsko-niemieckich na przełomie kilku wieków. Autor analizuje także sytuację współczesną jeśli chodzi o związki damsko-męskie (małżeństwa różnych narodowości) w środowisku polskim i niemieckim.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno studentów, jak i bibliotekarzy.

Piotr Roguski – urodzony w 1945 roku, historyk literatury, badacz literackich związków polsko-niemieckich, poeta; emerytowany profesor w Instytucie Slawistyki Uniwersytetu Kolońskiego i Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Autor pięciu tomików poetyckich. Opublikował m.in. „Tułacz polski nad Renem. Literatura i sprawa polska w Niemczech w latach 1831-1845”, „Do przyjaciela wroga. Niemcy w poezji polskiej. Antologia”, „Cmentarz polski w Dreźnie”.