CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A A A A
Polska wersja | Polish version

Kreatywnosc

Tydzień Bibliotek dobiegł końca. Mimo ograniczeń obfitował w ciekawe wydarzenia organizowane w bibliotekach w całej Polsce. My w tym roku łączyłyśmy się z naszymi Czytelnikami online. Najpierw oprowadziłyśmy po bibliotecznych zakamarkach – poprzez projekt fotograficzny związany z atrakcyjnymi punktami naszej Uczelni, potem przeprowadziłyśmy zdalne warsztaty „Kreatywność w bibliotece”, aby na koniec zaprezentować ciekawe pozycje literackie dostępne w naszej ofercie.

Było bardzo inspirująco – uczestnicy warsztatów zmagali się z zadaniami słownymi, plastycznymi, konstrukcyjnymi. Projektowaliśmy bibliotekę naszych marzeń, szukaliśmy nieoczywistych skojarzeń i rozprawialiśmy się z mitem bibliotekarki. Projekt fotograficzny zachęcał do szukania własnych zakamarków, w których dobrze czyta się książki – fotel, kanapa, krzesło, stół, a nawet parapet – zachęcają do tego by na chwilę spocząć i oddać się lekturze. A sama książka – tytuł, okładka lub treść – może popchnąć nas do działania – czy to będzie zdjęcie, rozmowa, czy podróż w nieznane.

„Znajdziesz mnie w bibliotece” okazało się hasłem bardzo pojemnym, albowiem w bibliotece każdy może znaleźć to, czego szuka. Nawet jeśli jeszcze nie wie, co to jest...