CZCIONKA: A A+ A++ KONTRAST: A A A A
Polska wersja | Polish version

OUR ONLINE CATALOGUES:

  • Search the book and special collections

  • Search A-Z Journal Title List

  • Lower Silesian Digital Library

slide 01
Tuesday, June 15, 2021
Tegoroczna edycja Festiwalu Książki przechodzi do historii. Opole po raz kolejny zmieniło się w kolorową przestrzeń - raj dla miłośników czytania. Także w tym roku nie zabrakło spotkań z autorami, strefy dla młodszych czytelników oraz stoisk z ofertą wydawniczą, w których można było się zaopatrzyć w ulubione tytuły czy gadżety związane z książkowym uniwersum. Czerwcowa aura zachęcała do spotkań w plenerze, spacerów oraz dyskusji o literaturze. Fotografie: W. Ernst, J. Tomasiewicz
Wednesday, June 09, 2021
Drodzy Studenci, zbliża się sesja egzaminacyjna i związana z nią intensywna nauka. Nie wszystkim przychodzi ona łatwo. Zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z bardzo skomplikowanymi zagadnieniami. Okazuje się jednak, że skutecznego uczenia się… można się nauczyć. Jak to zrobić? Specjaliści zalecają przede wszystkim systematyczność – bowiem lepsze efekty przynosi poświęcenie nauce 15 minut codziennie niż nawet 2 godziny raz w tygodniu.
Tuesday, May 18, 2021
Tydzień Bibliotek dobiegł końca. Mimo ograniczeń obfitował w ciekawe wydarzenia organizowane w bibliotekach w całej Polsce. My w tym roku łączyłyśmy się z naszymi Czytelnikami online. Najpierw oprowadziłyśmy po bibliotecznych zakamarkach – poprzez projekt fotograficzny związany z atrakcyjnymi punktami naszej Uczelni, potem przeprowadziłyśmy zdalne warsztaty „Kreatywność w bibliotece”, aby na koniec zaprezentować ciekawe pozycje literackie dostępne w naszej ofercie. Było bardzo inspirująco – uczestnicy warsztatów zmagali się z zadaniami słownymi, plastycznymi, konstrukcyjnymi. Projektowaliśmy bibliotekę naszych marzeń, szukaliśmy nieoczywistych skojarzeń i rozprawialiśmy się z mitem bibliotekarki. Projekt fotograficzny zachęcał do szukania własnych zakamarków, w których dobrze czyta się książki – fotel, kanapa, krzesło, stół, a nawet parapet – zachęcają do tego by na chwilę spocząć i oddać się lekturze. A sama książka – tytuł, okładka lub treść – może popchnąć nas do działania – czy to będzie zdjęcie, rozmowa, czy podróż w nieznane. „Znajdziesz mnie w bibliotece” okazało się hasłem bardzo pojemnym, albowiem w bibliotece każdy może znaleźć to, czego szuka. Nawet jeśli jeszcze nie wie, co to jest...
Friday, May 14, 2021
Niezwykłe życie wybitnej uczonej Milevy Marić - żony Alberta Einsteina, zagadnienie technologii przyszłości w przestrzeni literatury pięknej, amerykański świat motoryzacji w ujęciu kobiecym. POznaj nasze propozycje w Tygodniu Bibliotek: https://www.facebook.com/Biblioteka-Politechniki-Opolskiej-137881112907698 https://www.instagram.com/biblioteka_po/
Friday, May 07, 2021
Prezentacja " Od inżyniera do menedżera " nie musi być nudna, a Ty stwierdzisz, że znalazłeś się w najlepszym miejscu, by być w nim teraz. Odkryjesz, że znaczenie każdego projektu wymaga sztuki budowania... zaufania. Drogi miłośniku inspirujących przestrzeni, POznaj zakamarki naszej Uczelni i sięgnij po wyjątkową literaturę!
Wednesday, May 05, 2021
W dniach 8-15 maja 2021, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po raz osiemnasty organizuje Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślić rolę czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza. W tym roku Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece". Sprawdźcie , co z tej okazji przygotował Zarząd Okręgu SBP w Opolu ( klik ).
Friday, April 30, 2021
Z okazji Tygodnia Bibliotek serdecznie zapraszamy na zamknięte warsztaty online " Kreatywność w bibliotece ". Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jakie są rodzaje kreatywności, odkryją, w jakich dziedzinach są kreatywni i poznają narzędzia pomagające w twórczym rozwiązywaniu problemów. Spotkanie odbędzie się w małej grupie i będzie miało charakter interaktywny. Zapraszamy do zapisów!
Wednesday, April 28, 2021
Friday, April 23, 2021
23 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich . Postanowiliśmy go uczcić akcją SLEEVEFACE, polegającą na zrobieniu sobie zdjęcia z okładką książki. W ten oto sposób chcieliśmy zaprezentować Wam część naszego księgozbioru, a także pokazać wnętrza biblioteki - niektóre na co dzień dla Was, drodzy Czytelnicy, niedostępne. Jeśli jesteście ciekawi efektów - wstąpcie do naszej internetowej galerii.