Alfabetyczny wykaz e-zasobów

A

ACADEMICA

Academica udostępnia zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Dostęp: Biblioteka Międzywydziałowa

AGH Kraków - czasopisma elektroniczne AGH

W uzgodnieniu z Wydawnictwami AGH od 1 marca 2011 r. pełne teksty artykułów zamieszczanych na łamach czasopism elektronicznych wydawanych w AGH są dostępne w sieciach rozległych bez żadnych ograniczeń.

Dostęp: wolny

AGRO

Baza zawiera opisy bibliograficzne artykułów z tytułów czasopism polskich, wydawanych w języku polskim i angielskim. Zakres tematyczny: nauki przyrodnicze i rolnicze, w tym: technika, przemysł spożywczy, drzewny, leśnictwo, weterynaria, ogrodnictwo, melioracja, zootechnika, biologia, technologia drewna, technologia żywności, inżynieria i ochrona środowiska. Możliwość przeszukiwania bazy według: tytułu czasopisma, tytułu artykułu, autora(ów), lat wydania, słów kluczowych.

Dostęp: wolny

ARIANTA

Baza zawierająca informacje oraz linki do polskich czasopism elektronicznych. Obejmuje zarówno czasopisma z nieograniczonym dostępem do pełnych tekstów, jak również czasopisma, które udostępniają na swych stronach WWW spisy treści lub/i abstrakty.

Dostęp: wolny

B

Bank prac dyplomowych, doktorskich i habilitacyjnych

Baza zawiera opisy prac dyplomowych: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich i habilitacyjnych studentów i pracowników Politechniki Opolskiej. Rejestruje również propozycje tematów prac dyplomowych zgłaszane przez przedsiębiorców, organizacje, urzędy.

Dostęp: wolny

BASPAW

Tworzona w Instytucie Spawalnictwa specjalistyczna baza bibliograficzno-abstraktowa, obejmująca artykuły z literatury światowej na temat spawalnictwa i dziedzin pokrewnych.

Dostęp: wolny

Baza Geologiczna

Baza jest największym w Polsce zbiorem cyfrowych danych geologicznych. Są to między innymi szczegółowe informacje o otworach wiertniczych, archiwalnych dokumentacjach geologicznych i różnego typu badaniach geofizycznych. Zamieszczone na witrynie CBDG formularze i przeglądarka geograficzna (GIS) pozwalają szybko i precyzyjnie dotrzeć do żądanych informacji.

Dostęp: wolny

BazEkon

BazEkon - bibliograficzno-pełnotekstowana baza dziedzinowa z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych oparta na zawartości periodyków naukowych, gospodarczych oraz naukowych serii wydawniczych uczelni ekonomicznych, wydziałów ekonomicznych i zarządzania uniwersytetów, a także instytucji naukowych, również pozarządowych.

Dostęp: wolny

BazHum

Baza danych o zawartości polskich czasopism z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.

Dostęp: wolny

BazTech

Baza rejestrująca artykuły z polskich czasopism z zakresu nauk technicznych oraz z wybranych czasopism z zakresu nauk ścisłych i ochrony środowiska.

Dostęp: wolny

BazTOL

Baza będąca dziedzinowym przewodnikiem po zasobach sieciowych o kontrolowanej jakości (subject gateway). W portalu zgromadzone są opisy (wraz z aktualnymi adresami internetowymi) polskich publikacji naukowych, baz danych, witryn i serwisów zamieszczonych w sieci. Zasoby BazTOL tematycznie związane są z naukami technicznymi.

Dostęp: wolny

Bazy Biblioteki Narodowej
  • Bibliografia narodowa i bibliografie specjalne
  • Katalogi centralne
  • Zbiory specjalne
  • Słownik języka haseł przedmiotowych
  • Bazy adresowe
Dostęp: wolny

Bazy OPI – Informacja o Nauce Polskiej

Baza „Nauka Polska” zawiera informacje o: instytucjach naukowych i badawczo-rozwojowych, instytucjach i organizacjach wspomagających naukę, organach administracji centralnej, instytucjach i organizacjach pozarządowych odpowiadających za kształt i realizację polityki naukowej państwa, towarzystwach i stowarzyszeniach naukowych i naukowo-zawodowych, fundacjach działających na rzecz nauki, pracach naukowych, badawczo-rozwojowych i ekspertyzach naukowych, zakończonych przewodach doktorskich i habilitacyjnych, naukowcach polskiego pochodzenia mieszkających i działających poza granicami kraju, osobach posiadających co najmniej stopień naukowy doktora lub (równoważny w dyscyplinach artystycznych) przewód kwalifikacyjny I stopnia, konferencjach naukowych, targach i wystawach, projektach badawczych MNiSW. Oprócz bazy "Nauka polska" w OPI znajdują się także baza „Polskie Technologie” oraz „Baza aparatury badawczej”.

Dostęp: wolny

Bazy Urzędu Patentowego

Baza umożliwia dostęp do wszystkich praw własności przemysłowej, którymi administruje urząd. Baza daje możliwość przeszukania jej zasobów za pomocą trzech typów wyszukiwań: wyszukiwanie proste, wyszukiwanie według kryteriów oraz wyszukiwanie zaawansowane.

Dostęp: wolny

Bibliografia Geografii Polskiej

Baza indeksuje artykuły naukowe i popularnonaukowe w pracach z zakresu nauk geograficznych w tym: geografii Polski i świata, paleogeografii, geomorfologii, hydrologii, klimatologii, geografii gleb, ochrony środowiska, geografii historycznej, politycznej, ludności, miast i osiedli, społecznej, przemysłu i surowców mineralnych, rolnictwa, transportu i komunikacji, usług, zagospodarowania przestrzennego, ekorozwoju, turystyki i krajoznawstwa, kartografii oraz GIS.

Dostęp: wolny

C

CiteSeerX

Biblioteka cyfrowa i wyszukiwarka literatury naukowej.

Dostęp: wolny

CORDIS

Publiczna baza danych i portal Komisji Europejskiej do rozpowszechniania jak najszerzej rozumianych informacji o wszelkich, dofinansowywanych ze środków unijnych projektach badawczych oraz ich wynikach.

Dostęp: wolny

CYTOWANIA w BazEkon

CYTOWANIA w BazEkon to program bibliometryczny typu Publish or Perish, który przetwarza przypisy literaturowe artykułów, zarejestrowanych w BazEkon. Program oblicza podstawowe charakterystyki bibliometryczne (indeks Hirscha i liczba cytowań) dla występujących w tych przypisach autorów i czasopism. Autorami programu są informatycy Biblioteki Głównej UEK.

Dostęp: wolny

D

DML-PL

Cyfrowa Biblioteka Matematyczna istnieje od 2002 roku. W ramach Biblioteki udostępniane są pełne teksty polskich czasopism i książek matematycznych lub związanych z matematyką. Dużą część kolekcji stanowią archiwalne numery czasopism matematycznych, wydawanych przed II Wojną Światową. Zamieszczane są również pełne teksty bieżących zeszytów. DML-PL jest częścią nowopowstałej Europejskiej Matematycznej Biblioteki Cyfrowej EuDML, która zapewnia dostęp do europejskich publikacji matematycznych.

Dostęp: wolny

DOAJ

Baza oferuje bezpłatny dostęp online do czasopism z różnych dziedzin nauki, m. in. fizyki, matematyki, statystyki, ekonomii, ochrony środowiska, chemii.

Dostęp: wolny

Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa (DBC)

W bibliotece cyfrowej zgromadzono zdigitalizowane materiały naukowo-badawcze i dydaktyczne przeznaczone głównie dla pracowników i studentów Politechniki Wrocławskiej, z których dzięki sieciowemu rozpowszechnianiu mogą korzystać wszyscy użytkownicy Internetu. Prezentowane repozytorium stanowią: skrypty, podręczniki, monografie, dysertacje oraz zbiory należące do Narodowego Zasobu Bibliotecznego.

Dostęp: wolny

Dspace

Baza archiwizuje prace dyplomowe Massachusetts Institute of Technology.

Dostęp: wolny

E

E-LIS

Międzynarodowe otwarte repozytorium gromadzące materiały z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, dostępne bezpłatnie, zgodnie z ideą Open Access. Użytkownicy Internetu mają dostęp do pełnych tekstów dokumentów. Autorzy mogą samodzielnie deponować w archiwum naukowe bądź techniczne materiały publikowane i niepublikowane w każdym języku i formacie.

Dostęp: wolny

EBSCO

Baza daje możliwość przeszukiwania 15 baz czasopism elektronicznych z dziedziny techniki, informatyki, nauk społecznych, ekonomii i gospodarki, biologii oraz z zakresu medycyny i ochrony zdrowia. Ponadto znajdują się w nich streszczenia i indeksy do czasopism i innych publikacji.

Dostęp: sieć uczelniana

EECS

EECS Technical Reports - serwis zawierający datowane archiwum badań EECS. Obejmuje ono doktoraty, prace magisterskie i raporty, a także dokumenty techniczne, które uzupełniają tradycyjne nośniki publikacji, takie jak czasopisma. Są to na przykład raporty techniczne dokumentujące wczesne wersje wyników, publikowane później w tradycyjnych mediach lub informacje uzupełniające (dokumentacje oprogramowania, opracowane przykłady).

Dostęp: wolny

Ekonomia on-line

Baza zawiera informację o źródłach naukowych z dziedziny ekonomii dostępnych w Internecie. W założeniu ma ona w sposób szybki i sprawny skierować zainteresowanego tematyką ekonomiczną w adekwatne do jego poszukiwań miejsce w sieci. Serwis jest tworzony i administrowany przez pracowników Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Dostęp: wolny

Elsevier / ScienceDirect

Baza Science Direct zawiera elektroniczne wersje czasopism naukowych wydawanych przez Elsevier Science, w tym spisy treści, dane bibliograficzne, abstrakty oraz pełne teksty artykułów wraz z grafiką w formacie PDF. Są to czasopisma przede wszystkim z zakresu nauk technicznych, chemii, fizyki i matematyki oraz przyrodniczych i medycznych.

Dostęp: sieć uczelniana

EuDML

Baza gromadząca zasoby europejskich bibliotek matematycznych. Pełne teksty artykułów są w większości dostępne po upływie dwóch lat od ich publikacji.

Dostęp: wolny

F

Federacja Bibliotek Cyfrowych (FBC)

Serwis ten jest zbiorem zaawansowanych usług sieciowych opartych na zasobach cyfrowych dostępnych w polskich bibliotekach cyfrowych i repozytoriach uruchomionych w sieci PIONIER. Zasoby te współtworzone są przez wiele instytucji naukowych i publicznych, takich jak wyższe uczelnie, biblioteki, archiwa, muzea czy ośrodki badawcze.

Dostęp: wolny

Free Electronic Math Journals

Serwis gromadzący ogólnodostępne pełnotekstowe czasopisma naukowe z dziedziny matematyki.

Dostęp: wolny

G

globalEDGE

Serwis International Business Center opracowywany przez Michigan State University, publikujący informacje dotyczące światowej ekonomii.

Dostęp: wolny

Google Scholar

Wyszukiwarka Google Scholar pozwala na wyszukiwanie tekstów naukowych. W jednym miejscu można wyszukiwać materiały z wielu dziedzin i źródeł: książki, artykuły recenzowane, oraz prace naukowe pochodzące z wydawnictw i towarzystw naukowych, uczelni akademickich, repozytoriów. Dodatkową funkcją wyszukiwarki Google Scholar jest możliwość analizy cytowań. W tym celu należy pobrać darmowy program PoP (Publish or Perish) ze strony http://www.harzing.com/pop.htm.

Dostęp: wolny

H

Hindawi Publishing Corporation

Ponad 200 tytułów pełnotekstowych czasopism m.in. z medycyny, informatyki, inżynierii, energetyki, nauk o ziemi.

Dostęp: wolny

I

IBUK Libra

Internetowa biblioteka profesjonalnych e-booków wydawnictwa Wydawnictwa Naukowego PWN.

Dostęp: sieć uczelniana

Internetowy System Aktów Prawnych

Opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych opublikowanych w wydawnictwach urzędowych: Dzienniku Ustaw oraz Monitorze Polskim, wydawanych przez Prezesa Rady Ministrów.

Dostęp: wolny

J

Journal Citation Reports

Baza zawiera miedzy innymi Impact Factor za ostatnie 5 lat oraz miejsce czasopisma w rankingu za konkretny rok. Umożliwia sporządzenie wnikliwej analizy cytowań i określenie wpływu czasopisma na daną dziedzinę nauki. Dzięki JCR naukowiec dowiaduje się, z których tytułów warto korzystać i gdzie publikować własne prace.

Dostęp: sieć uczelniana

K

KARO

Wirtualna wyszukiwarka pozycji bibliotecznych z katalogów kilkudziesięciu bibliotek naukowych w Polsce. Podział tematyczny, alfabetyczny i miejscowy

Dostęp: wolny

Konferencje Krynickie – Referaty

Baza bibliograficzna referatów opublikowanych w materiałach konferencyjnych z konferencji naukowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk (PAN) i Komitetu Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB). Od 1980-1984 wyd. książkowe, od 1973 jako baza komputerowa.

Dostęp: wolny

L

LEKSYKA

Elektroniczne słowniki języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego portugalskiego. Słownik słownictwa ogólnego udostępniany jest nieodpłatnie. Jedynie w przypadku słownictwa specjalistycznego wprowadzona jest opłata abonamentowa. Z opłaty tej zwolnieni są studenci oraz pracownicy naukowi wyższych uczelni. Do bazy słownika podłączone zostały NIEODPŁATNIE wszystkie większe biblioteki akademickie. Oznacza to, że za pomocą strony internetowej biblioteki można wejść (z komputera akademickiego) do Leksyki i korzystać z pełnej bazy haseł.

Dostęp: wolny

Lex

Serwis Informacji Prawnej Lex firmy Wolters Kluwer SA. Logowanie następuje poprzez kliknięcie na prostokąty baner z napisem LEX, nie trzeba wpisywać loginu i hasła. Dodatkowe informacje związane z użytkowaniem serwisu LEX można uzyskać u Pana Rafała Sosnowskiego, Kierownika Biura Organizacyjno-Prawnego, tel. 77 449 82 10 lub 77 449 82 13

Dostęp: sieć uczelniana

Lista regensburska

Baza zawiera informacje o dostępie do elektronicznych wersji czasopism naukowych, w tym także do publikacji pełnotekstowych.

Dostęp: wolny

M

MatWeb

Baza danych własności materiału, zawiera arkusze danych termoplastycznych i termoutwardzalnych polimerów (ABS, nylon, poliwęglan, poliester, polietylen i polipropylen), metali (glin, kobalt, miedź, ołów, magnez, nikiel, stal), ceramiki oraz półprzewodników, włókien i innych materiałów przemysłowych. Baza zawiera ponad 105 tysięcy materiałów, posiada również konwertery i kalkulatory do typowych zadań inżynierii. MatWeb składa się głównie z arkuszy danych i arkuszy wyspecjalizowanych dostarczonych przez producentów i dystrybutorów.

Dostęp: wolny

Medline

Baza obejmuje zakres lat od 1949 roku do dnia dzisiejszego. Zawiera abstrakty publikacji z dziedziny biomedycyny, biotechnologii, medycyny, publicznej opieki zdrowotnej, opieki klinicznej, biologii roślin, weterynarii.

Dostęp: sieć uczelniana

N

NATURE

Czasopismo Nature jest udostępniane z serwera wydawcy Nature Publishing Group (NPG). Nature to angielskie czasopismo w formie tygodnika ilustrowanego, jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych na świecie.W przeciwieństwie do ogromnej większości czasopism naukowych, z reguły wysoko wyspecjalizowanych, tygodnik Nature opisuje odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych. Czasopismo to posiada od lat jeden z najwyższych wskaźników impact factor ze wszystkich czasopism naukowych wydawanych na świecie. Prace zgłaszane do publikacji są poddawane ocenie niezależnych recenzentów (tzw. peer review).

Dostęp: sieć uczelniana

O

Ovid

Platforma, w której został wykupiony ograniczony dostęp do następujących tytułów czasopism: Global Reproductive Health, Healthy Aging Research, IJS Oncology, Itch, JBJS Open Access, Journal of Strength & Conditioning Research, Medicine, Medicine & Science in Sports & Exercise, Neurology Genetics, Neurology Neuroimmunology & Neuroinflammation, Open Forum Infectious Diseases, PAIN Reports, Pediatric Quality & Safety, Plastic and Reconstructive Surgery - Global Open, Transplantation Direct.

Dostęp: sieć uczelniana

Q

QUAKELINE

Baza opracowana przez Multidisciplinary Center for Earthquake Engineering Research. Obejmuje publikacje dotyczące trzęsień ziemi, zagrożeń naturalnych, katastrof oraz zagadnień pokrewnych. Baza rejestruje różnego typu dokumenty (m. in. książki, artykuły z czasopism, materiały konferencyjne, raporty techniczne, prezentacje, płyty CD, slajdy i filmy).

Dostęp: wolny

P

PAN - Czytelnia czasopism

Czasopisma wydawane przez komitety i oddziały PAN, a także wydawane przez Biuro Upowszechniania i Promocji Nauki PAN.

Dostęp: wolny

Persée: Portail de revues en sciences humaines et sociales

Baza indeksuje francuskie czasopisma humanistyczne, obejmujące następujące dyscypliny: filozofia, antropologia, archeologia, sztuka, ekonomia, geografia, historia, informacja, nauka o komunikacji społecznej, prawo, językoznawstwo, literatura, nauki polityczne, psychologia, socjologia. Archiwa niektórych tytułów, jak np. Bibliothèque de l’École des chartes, sięgają połowy XIX wieku.

Dostęp: wolny

Polish Scientific Journals Database - PSJD

Baza indeksuje artykuły z polskich czasopism naukowych z dziedziny nauk fizycznych i chemicznych oraz obszaru nauk medycznych, farmaceutycznych, nauk o zdrowiu i nauk o kulturze fizycznej.

Dostęp: wolny

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN)

Polski Komitet Normalizacyjny (PKN) to krajowa jednostka normalizacyjna, która odpowiada za organizację działalności normalizacyjnej. PKN prowadzi sprzedaż Polskich Norm, dokumentów normalizacyjnych i publikacji PKN w następujących formach: papierowa, elektroniczna – plik do wysłania i plik do pobrania, elektroniczna – plik na CD, elektroniczna – plik do czytania, elektroniczna – usługi dostępowe do zbiorów norm na serwerze PKN.

Dostęp: wolny

Portal Czasopism Naukowych

Portal umieszcza wersje elektroniczne czasopism i innych periodyków naukowych oznaczonych numerami ISSN. Wszystkie czasopisma i periodyki publikowane na Portalu są recenzowane oraz indeksowane w międzynarodowych i krajowych bazach danych.

Dostęp: wolny

PUBMED

Baza obejmująca artykuły z dziedziny medycyny i nauk biologicznych. PubMed zapewnia bezpłatny dostęp do artykułów znajdujących się w bazie MEDLINE oraz niektórych artykułów z czasopism nienależących do niej. PubMed zapewnia również dostęp do związanych z tematem artykułu stron internetowych.

Dostęp: wolny

Q

QUAKELINE

Baza opracowana przez Multidisciplinary Center for Earthquake Engineering Research. Obejmuje publikacje dotyczące trzęsień ziemi, zagrożeń naturalnych, katastrof oraz zagadnień pokrewnych. Baza rejestruje różnego typu dokumenty (m. in. książki, artykuły z czasopism, materiały konferencyjne, raporty techniczne, prezentacje, płyty CD, slajdy i filmy).

Dostęp: wolny

R

ResearchGATE

Międzynarodowy, bezpłatny serwis społecznościowy, skierowany do naukowców wszystkich dyscyplin.

Dostęp: wolny

S

SCIENCE

Czasopismo Science jest udostępniane z serwera wydawcy American Association for the Advancement of Science. W czasopiśmie publikowane są najnowsze, szczególnie doniosłe odkrycia w dziedzinie nauk przyrodniczych i wszelkich materiałów wiążących się z rolą nauki we współczesnym świecie. Licencja krajowa Science pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i archiwów od 1997 r.

Dostęp: sieć uczelniana

SCImago Journal & Country Rank (SJR) - porównywarka czasopism

System zawierający informacje o czasopismach indeksowanych w bazie Scopus. Przeznaczony jest do porównywania czasopism pod kątem cytowań, ilości publikowanych artykułów, wskaźnika SJR (wskaźnik "cytowalności" i "oglądalności") oraz wskaźnika Hirscha.

Dostęp: wolny

SciTech Connect

Serwis zawiera informacje bibliograficzne oraz wybrane pełne teksty raportów z badań naukowych, materiałów konferencyjnych, artykułów z czasopism, książek, opisów patentowych od 1943 r.

Dostęp: wolny

Scopus

Scopus jest produkowaną przez Elsevier interdyscyplinarną bazą abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych. Scopus obejmuje ponad 19.500 tytułów publikacji, w tym ponad 18.500 recenzowanych czasopism (z których ponad 1.800 jest dostępnych w systemie Open Access), ponad 400 publikacji handlowych, 300 serii książkowych, 250 sprawozdań konferencyjnych. Baza zawiera 46 milionów rekordów bibliograficznych, z których 25 milionów posiada cytowania sięgające roku 1996, 25 milionów rekordów patentowych, oraz indeksuje 315 milionów naukowych stron www. Ponad połowa czasopism w bazie Scopus pochodzi spoza USA. Scopus jest udostępniany z platformy SciVerse na serwerze producenta na zasadzie subskrypcji bez prawa archiwizacji. Od 2012 roku Scopus jest udostępniany w ramach ogólnokrajowej licencji akademickiej koordynowanej przez ICM.

Dostęp: sieć uczelniana

SIBROL

SIBROL (System Informacji o Badaniach Rolniczych) - baza tworzona przez placówki naukowe podległe Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi (od 1995 r.), Ministerstwu Środowiska, V Wydziałowi PAN oraz uczelnie rolnicze (od 1997 r.). Ze względu na swoją zawartość może być uważana za kontynuację bazy danych PARC, obejmuje jednak znacznie szerszy zakres tematyczny i dysponuje nieporównywalnie bogatszym zasobem informacyjnym. Jest aktualizowana raz w roku - po rocznym rozliczeniu kosztów badań przez placówki naukowe.

Dostęp: wolny

SIGŻ

Baza danych SIGŻ (Systemu Informacji o Gospodarce Żywnościowej) jest budowana przez CBR we współpracy z jednostkami badawczo-naukowymi i uczelniami rolniczymi od 1981 r. Jest ona aktualizowana na bieżąco.

Dostęp: wolny

Social Science Research Network

Serwis oferujący współpracę z ponad 279 tysięcy autorów, posiadający ponad 1,7 mln użytkowników, poświęcony rozpowszechnianiu badań w zakresie nauk społecznych. Składa się z szeregu specjalistycznych sieci badawczych w każdej z nauk społecznych. SRN zachęca czytelników do bezpośredniego komunikowania się z innymi abonentami i autorami.

Dostęp: wolny

SPORT - Bibliografia Zawartości Czasopism AWF w Poznaniu

Baza rejestruje zawartość polskich czasopism gromadzonych w BG AWF w Poznaniu z zakresu sportu, kultury fizycznej i nauk pokrewnych od 1990 r.

Dostęp: wolny

Springer Link

Baza oferuje dostęp do spisów treści, streszczeń i pełnych tekstów artykułów z czasopism naukowych w serwisie Springer LINK, publikowanych przez wydawców: Springer, Springer-VDI-Verlag, Springer Wien, Physica-Verlag, Birkhauser.

Dostęp: sieć uczelniana

SYMPO

Baza zawiera informacje o materiałach konferencyjnych, pokonferencyjnych znajdujących się w bibliotekach polskich. Baza rejestruje materiały z konferencji, zjazdów, kongresów, sympozjów i innych spotkań naukowych krajowych i zagranicznych.

Dostęp: wolny

T

Teberia

Wydawnictwo Fundacji dla Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie poświęcone szeroko rozumianym innowacjom.

Dostęp: wolny

TEKA

TEKA - czytelnia e-zasobów biblioteki. Zawiera pełne teksty książek oraz opisy norm.

Dostęp: dostępna po zalogowaniu

W

WEB OF SCIENCE

Platforma Web of Science obejmuje produkty firmy Clarivate Analytics, w tym bazy abstraktowo-bibliometryczne, tzw. indeksy cytowań, do których należą: Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Science Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI), Conference Proceedings Citatin Index (CPCI) oraz pochodne bazy bibliometryczne, takie jak : Journal Citation Report (JCR), Essential Science Indicators (ESI). Indeksy cytowań zawierają abstrakty, podstawowe informacje bibliograficzne oraz informacje o cytowaniach z czasopism znajdujących się na liście Master Journal List (tzw. lista filadelfijska).

Dostęp: sieć uczelniana

Web of Science Core Collection

Web of Science Core Collection to pakiet baz bibliograficzno-abstraktowych, produkowanych przez Clarivate Analytics, obejmujących wiele dziedzin nauki. Służą one zarówno do poszukiwania informacji na wybrany temat, jak i do prowadzenia analiz cytowań konkretnych publikacji lub autorów. W skład pakietu Web of Science wchodzą: Science Citation Index Expanded (SCI-EXP), Social Sciences Citation Index (SSCI),Arts & Humanities Citation Index (A&HCI), Conference Proceedings Citation Index- Science (CPCI-S), Conference Proceedings Citation Index- Social Science & Humanities (CPCI-SSH).

Dostęp: sieć uczelniana

Wiley-Blackwell

Platforma Wiley Online Library wydawnictwa Wiley-Blackwell obejmuje czasopisma i książki elektroniczne z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych.

Dostęp: sieć uczelniana

Wirtualna Biblioteka Nauki

Platforma indeksuje bazy danych dostępne w ramach licencji krajowych, konsorcyjne dostępy do zasobów treściowych, a także polskie zasoby wydawnicze i bibliograficzne.

Dostęp: sieć uczelniana

W sprawach testowania, zakupu i dostępu do baz danych prosimy o kontakt z dyrektorem Biblioteki PO, panią mgr Anną Jańdziak.

Biblioteka Politechniki Opolskiej
ul. Luboszycka 5
45-036 Opole